Kérjük, figyeljenek határidőre: szeptember 15.

Tisztelt Adózók!

Az építményadót, kommunális adót, helyi iparűzési adóelőleget 2025. szeptember 15-ig fizethetik meg az adózók – késedelmi pótlék nélkül –az önkormányzat részére.

Nagykőrös Város Önkormányzati Adóhatósága 2025. március 10. napjáig minden érintett adózónak megküldte a 2025. évre vonatkozó adószámla egyenleg értesítőjét.

Magánszemélyek részére – a befizetések teljesítéséhez szükséges csekkekkel együtt – papír alapon kézbesítő útján, a gazdálkodó szervezetnek minősülő adózók részére (beleértve az egyéni vállalkozót is) az elektronikus tárhelyre kézbesítéssel.

A márciusban megküldött adófolyószámla egyenlegről szóló értesítés mindkét féléves adókötelezettség teljesítéséhez szükséges készpénzátutalási megbízást ( csekket ) tartalmazta, vagyis az Adózók már március hónapban megkapták a szeptemberi kötelezettségük teljesítésére szolgáló készpénzátutalási megbízást (csekket) is.

A korábbi évektől eltérően a II. féléves kötelezettségekről külön értesítés augusztus hónapban nem került kézbesítésre.

A fizetési kötelezettséget a pénzforgalmi számlanyitására kötelezett adózónak belföldi pénzforgalmi számlájáról történő átutalással kell teljesítenie, míg más adózónak belföldi fizetési számlájukról átutalással vagy készpénz-átutalási megbízással (csekken). A magánszemélyeknek kézbesített csekk alkalmas az iCsekk szolgáltatással történő fizetésre is.

Jogszabályi rendelkezés értelmében a fizetési kötelezettség teljesítése során az adózó köteles megadni az adóazonosító számát a közlemény, illetve a befizető-azonosító rovatban. 

Az adóazonosító nélkül befizetett összeget az adóhatóság nem-, vagy csak késedelmesen tudja a befizetőhöz kapcsolni, melynek következményeit Adózó köteles viselni.

Nagykőrösön az Elektronikus Önkormányzati Portál / https://ohp-20.asp.lgov.hu / minden adózó számára biztosítja az adó-, díj-, és illetékfizetési kötelezettsége online lekérdezését és az adó befizetését bankkártyás fizetéssel az E-Fizetés modulon keresztül.

A helyi adózás részleteiről honlapunkon / https://www.nagykoros.hu / tájékozódhatnak az érdeklődők.

Köszönjük, hogy adókötelezettségének betartásával és adófizetésével hozzájárul Nagykőrös Város fejlődéséhez.

Dr. Ecsedi-Ország Viktória

jegyző

További híreink

Engedély nélküli fakivágás.

Tisztelt Nagykőrösiek! A Kálvin téren történt fakivágások miatt több tízmilliós bírság kerülhet...

Nekem Nagykőrös rajz,- és videópályázat.

„Nekem Nagykőrös” – Mutasd meg a városod, és nyerd...

Első hivatalos találkozó Muhari Gergely országgyűlési képviselővel.

Nyugodt, korrekt beszélgetést folytattunk arról, hogyan tudunk együtt dolgozni...

Buszpályaudvar: A jogi akadályok elhárultak, indul a tervezés!

Sok szó esett az utóbbi időben a nagykőrösi buszpályaudvar...

Kiemelt témák

Engedély nélküli fakivágás.

Tisztelt Nagykőrösiek! A Kálvin téren történt fakivágások miatt több tízmilliós bírság kerülhet...

Nekem Nagykőrös rajz,- és videópályázat.

„Nekem Nagykőrös” – Mutasd meg a városod, és nyerd...

Első hivatalos találkozó Muhari Gergely országgyűlési képviselővel.

Nyugodt, korrekt beszélgetést folytattunk arról, hogyan tudunk együtt dolgozni...

Buszpályaudvar: A jogi akadályok elhárultak, indul a tervezés!

Sok szó esett az utóbbi időben a nagykőrösi buszpályaudvar...

📸 Anyák napi fotózás a Retro Majálison!

  📸 Anyák napi fotózás a Retro Majálison! A legszebb emlékek...

Közös ügyekben közös döntés

Lezárult a lakossági egyeztetés a Rákóczi iskola ügyében, végül...
spot_img

Kapcsolódó

spot_imgspot_img
Széchenyi Terv Plusz ×
        Versenyképes Járások Program ×
Széchenyi 2020 ×